فاصله تهران تا بندرعباس

فاصله زمانی و مسافتی تهران تا بندرعباس


سفر همیشه هیجان و ذوق خاص خودش را دارد. ممکن است از مدت‌ها قبل برای آن برنامه بچینی یا یک سفر فوری و بدون اطلاع قبلی پیش بیاید. در هر دو صورت باید بتوانید تا جایی که ممکن است اطلاعات درست و دقیقی از موضوعات اساسی، از جمله هزینه‌های رفت و آمد و بلیط، اسکان، مسیرها، آب و هوای منطقه و خورد و خوراک کسب کنید تا سفر مقرون به صرفه و حتی الامکان راحتی داشته باشید. 

 

فاصله تهران تا بندرعباس


اما سفر تهران به بندرعباس می‌تواند هیجان‌انگیز باشد؛ چرا که مسیری طولانی تا نقطه انتهایی جنوب کشور را پیش رو دارید که دارای جاذبه‌های فراوانی است. همچنین با توجه به اینکه با چه وسیله‌ای به سفر بروید، در مسیرهای مشخصی توقف خواهید کرد-البته به جز هواپیما که هیچ راهی برای توقف برایتان باقی نمی‌گذارد- بنابراین یکی از مزیت‌های سفر زمینی این است که می‌توانید از شهرهای بین راه دیدن کنید و به جای یک مقصد، چندین مقصد متفاوت و جذاب برای سفر داشته باشید.

 

چگونه از تهران به بندرعباس سفر کنیم؟

برای شروع سفر بهتر است برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید. در اولین قدم اگر قصد سفر زمینی دارید، باید بدانید کهمسافت تهران تا بندرعباس چند کیلومتر است و از چند طریق و چند مسیر می‌توان به آنجا سفر کرد. این کار به شما امکان می‌دهد که از بین مسیرهایی که دوست دارید دست به انتخاب بزنید. می‌توانید از اپلیکیشن‌های مسیریاب یا حتی از گوگل مپ این مسیرها را شناسایی کنید. 

 

انواع مسیرهای تهران بندعباس با ماشین شخصی

برای سفر زمینی از تهران به بندرعباس؛ سه مسیر پیش رو دارید. این مسیرها از این قرارند:

 

فاصله تهران تا بندرعباس

 

مسیر اول به طول 1276 کیلومتر  که 13 ساعت و 26 دقیقه طول می‌کشد؛ مسیر شماره 1 از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، یزد، سیرجان، بندرعباس؛

مسیر دوم به طول 1382 کیلومتر که 15 ساعت و 7 دقیقه طول می‌کشد : مسیر شماره 2 از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، اصفهان، سیرجان، بندرعباس؛

مسیر سوم به طول 1506 کیلومتر که 17 ساعت و 40 دقیقه تا رسیدن به مقصد زمان می‌برد و مسیر شماره 3 از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، نجف آباد، یاسوج، شیراز، بندرعباس؛ عبور خواهید کرد.

 

سفر به بندرعباس با قطار

 فاصله زمانی مسافرت با قطار از تهران به سمت بندرعباس چیزی حدود 15 ساعت و 20 دقیقه است و ایستگاه راه آهن بندرعباس تا مرکز شهر حدود 20 دقیقه فاصله دارد. همچنین فاصله هوایی تهران تا بندرعباس 1050 کیلومتر و به مدت یک ساعت و 48 دقیقه زمان می‌برد و بعد از آن هم حدود 20 دقیقه از فرودگاه تا مرکز شهر را باید طی کنید.

 

فاصله تهران تا بندرعباس

همانطور که می‌بینید، کوتاهترین مسیر برای سفر زمینی، مسیر شماره یک است و طولانی‌ترین مسیر، مسیر شماره سوم است. نیازی نیست با دیدن این عددها بترسید و از تصمیمتان برای سفر منصرف شوید! طبیعتا باید بین راه در ایستگاه‌های مختلف توقف کنید و انرژی بگیرید. برای این منظور خوب است به شهرهایی که در طول این سفر طولانی، از آنها عبور خواهید کرد توجه بیشتری داشته باشید!
 
انتخاب هر کدام از وسیله‌های سفر به فاکتورهای مختلفی مثل ذوق و علاقه، صبر و حوصله، شرایط آب و هوایی و هم‌چنین میزان بودجه‌ای که برای سفر درنظر گرفته‌اید، بستگی دارد. بنابراین اگر فرصت کافی برای مسافرت دارید و سفرتان تفریحی است و یا دوست دارید کم هزینه سفر کنید، بهترین گزینه در درجه اول استفاده از خودروی شخصی و گزینه بعدی استفاده از قطار و اتوبوس است، چون امکان توقف در ایستگاه‌های مختلف را به شما می‌دهد. 
مزیت سفر با قطار این است که دیگر شما راننده نیستید و کل ساعات سفر را تا به مقصد برسید، می‌توانید استراحت کنید؛ ضمن اینکه می‌توانید از مناظر و آب و هوای مسیر نیز لذت ببرید و از بین این گزینه‌ها، به نظر می‌رسد که قطار انتخاب به صرفه‌تر و متعادل‌تری باشد.

 

سفر به بندرعباس با هواپیما

در مقابل، هواپیما گزینه بسیار راحت اما پرهزینه‌ای است، اما در کمتر از 1 ساعت و 50 دقیقه در فرودگاه بندرعباس خواهید بود و بدون خستگی سفر از اولین روز سفر خود میتوانید از سفر خود و دیدنی های بندرعباس لذت ببرید و البته از مزیت های دیگر این سفر هزینه اقامت و خورد و خوراک مسیر را نخواهید داشت که با براورد هزینه برای حدود بیش از یک روز مسیر رفت و برگشت هزینه ای برابر خواهید کرد و تنها تفاوت آن از دست دادن مشاهده مسیر سفر از تهران تا بندرعباس خواهد بود. 
 همچنین بهتر است به وضعیت جوی روزهایی که در سفر هستید، به ویژه آب و هوای منطقۀ مسافرت هم توجه کنید تا به تناسب آن پوشاک مناسب فصل و تجهیزات مناسبی را برای مشکلات احتمالی که در جاده پیش می‌آید همراه خود داشته باشید. پس خوب است بدانید که هر چه به سمت جنوب می‌روید هوا گرم و خشک می‌شود و مسیر شما هم از شهرهایی با این شرایط می‌گذرد. بندرعباس در تمام فصول سال دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. بهتر است پیش از مسافرت از تمام این موارد اطلاعات دقیقی جمع‌آوری کنید و با آگاهی کامل سفرتان را شروع کنید تا خاطره خوشی برای خود و همراهانتان بسازید


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.